Management by Objectives. SMART
(Drucker)

Het bepalen van doelstellingen voor werknemers en het leiden van hun prestatie tegen deze doelstellingen. Verklaring van Management by Objectives van Peter Drucker. ('54). SMART. - Nederlands

Log in

Peter Drucker - Management by ObjectivesWat is Management by Objectives? Beschrijving

MBO berust op het bepalen van doelstellingen voor elke werknemer en dan het vergelijken en leiden van hun prestatie tegen de doelstellingen die zijn afgesproken. Het poogt de prestatie van de organisatie te verhogen door organisatorische doelen af te stemmen met de doelstellingen van de werknemers in de gehele organisatie. Idealiter, ontvangen de werknemers sterke input om hun doelstellingen en tijdlijnen voor voltooiing, enz., te identificeren.
MBO omvat het ononderbroken volgen van de processen en het verstrekken van terugkoppeling om de doelstellingen te bereiken.

 

Peter Drucker

Management by Objectives werd voor het eerst geschetst in 1954 door Peter Drucker in zijn boek de "The practice of Management". Volgens Drucker zouden managers de "activiteitenval" moeten vermijden: zo betrokken te geraken in hun dagelijkse activiteiten dat zij hun hoofddoel of doelstelling vergeten. Één van de concepten van MBO was dat in plaats van slechts een paar top-managers, alle managers van een bedrijf zouden moeten deelnemen aan het strategische planningsproces, om de implementeerbaarheid van het plan te verbeteren. Een ander concept van Management by Objectives was, dat managers een reeks van prestatiesystemen zouden moeten invoeren, die worden ontworpen om de organisatie te helpen om goed te functioneren. Het is duidelijk, dat Management by Objectives zo als een voorloper van Value Based Management (Waardesturing) kan worden gezien.

 

Principes van Management by Objectives

  • Het naar beneden doen overnemen van organisatorische doelen en doelstellingen,

  • Specifieke doelstellingen voor elk lid,

  • Participatieve besluitvorming,

  • Expliciete tijdspanne, en

  • Prestatieevaluatie en het geven van feedback.

Management by Objectives introduceerde ook de SMART methode voor het controleren van de geldigheid van de doelstellingen, die "SMART" zouden moeten zijn:

  • Specifiek

  • Meetbaar

  • Uitvoerbaar (Achievable)

  • Realistisch, en

  • Tijdsgebonden.

In de jaren '90, plaatste Peter Drucker de betekenis van deze methode van het managen van organisaties in perspectief, toen hij zei: "Het is alleen maar een van de hulpmiddellen. Het is niet de grote genezing voor managementondoelmatigheid… Management by Objectives werkt als u de doelstellingen weet, 90% van de tijd weet u dat niet."

 

Management by Objectives, SMART Forum

Geef uw commentaar op deze pagina

Management by Objectives, SMART Special Interest Group


Bezoek de Special Interest Group

Management by Objectives, SMART Educatie & Evenementen

Vind opleidingen, seminars en evenementen

Ontdek en benut experttips per methode

12manage Premium bevat geavanceerde inzichten over Management by Objectives, SMART :

        - Experttips en managementpapers -

        - Nieuws en video's over deze methode -

 

Vergelijk met Management by Objectives: CSFs and KPIs (KSFen en KPIs) Scientific Management (Wetenschappelijk Management) Value Based Management (Waardesturing) Resultaat Gebaseerd Leiderschap RACI Change Management Seven Habits (Zeven Gewoonten) Seven Surprises (Zeven Verrassingen) Path-Goal Theorie Leiderschapcontinuum Resultaatgericht Management Hoshin Kanri - Strategieopstelling

 

Keer terug naar Management Discipline: Verandering & Organisatie Besluitvorming & Waardering Human Resources Leiderschap Programma- & Projectmanagement Strategie

 

Meer Managementmethoden, managementmodellen en managementtheorie

12manage voor:


12manage in:


Auteursrecht 2010 12manage - The Executive Fast Track. V10.5 - Laatst bijgewerkt op: 3-9-2010. Alle namen zijn tm van hun eigenaren.